Zaloguj się i zobacz zamówienia, listy zakupowe oraz wiele więcej!
Zaloguj sięNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj sięUmieszczenie znaczka pocztowego na kopercie może wydawać się prostym zadaniem, jednak istnieją pewne zasady i praktyki, które warto znać, aby korespondencja dotarła bezproblemowo do adresata. Nadanie listu może być czasami skomplikowane, dlatego też w tekście znajdziesz krok po kroku jak wysłać przesyłkę tak, aby dotarła ona do odbiorcy.
· Naklej znaczek pocztowy w górnym prawym rogu koperty, blisko jej naroża.
· Przyklej znaczek pocztowy w sposób równy i dokładny. Wystarczy zwilżyć znaczek lub będziesz do tego potrzebować specjalnego kleju
· Upewnij się, że znaczek na list jest dokładnie przylepiony, aby uniknąć potencjalnych problemów z dostarczeniem korespondencji.
· Jeśli wysyłasz list polecony lub list priorytetowy musisz wiedzieć, że również znaczek pocztowy przyklejamy w prawym górnym rogu, ale zachowaj odstęp od naroża, aby było widoczne miejsce na stemplowanie.
Dane Adresata, czyli dane odbiorcy wpisz w prawym dolnym rogu. Najlepiej użyć czcionki czytelnej, aby uniknąć błędów w dostarczeniu. Możesz do tego użyć cienkopisu, aby wszystko było wyraźnie widoczne. Adres należy napisać czytelnie i precyzyjnie. Używaj drukowanych liter lub pisz czytelnie odręcznie. Pamiętaj o użyciu odpowiedniej wielkości czcionki, aby adres był czytelny. Jeżeli chcesz aby twój list był bardziej profesjonalny możesz wydrukować etykiety adresowe. Jest to doskonały sposób na dodanie odrobiny klasy do Twoich listów oraz kopert. Dzięki takiemu produktowi możesz być pewny, że nie dojdzie do pomyłki przy nadawaniu listu.
· Jeśli koperta ma formę kartki, umieść dane nadawcy na odwrocie koperty w lewym górnym rogu.
· W przypadku tradycyjnych kopert, dane osoby wysyłającej list wpisz w lewym górnym rogu koperty.
Wysyłka tradycyjnego listu bądź pocztówki w kopercie o każdym rozmiarze, nawet najbardziej popularnym rozmiarze c6, wiąże się z opłatą za znaczek. Z kolei by wysłać list polecony, należy udać się do punktu pocztowego i tam złożyć odpowiednie wnioski oraz opłacić wymagane opłaty. Pracownik poczty polskiej przybija odpowiednią pieczątkę List taki posiada dodatkową usługę pozwalającą na monitorowanie przesyłki oraz informacji doręczeniu listu do rąk odbiorcy. W przypadku listu zwykłego nie ma możliwości monitorowania przesyłki. Warto pamiętać, że czas dostarczenia listu poleconego jest krótszy. W obu przypadkach należy pamiętać o starannym adresowaniu listu oraz opłaceniu wymaganych kosztów. Wysyłanie listów poleconych jest zdecydowanie bezpieczniejsze, a także bardziej przydatne w przypadku ważnych dokumentów, których dostarczenie jest niezbędne. Natomiast listy tradycyjne są dobrym rozwiązaniem w przypadku przesyłania prywatnych listów czy kartek świątecznych. Niezależnie od tego, czy wysyłasz list polecony czy tradycyjny, możesz w kliku prostych krokach samodzielnie przygotować kopertę. By dowiedzieć się jak ją zrobić, przeczytaj nasz blog Jak zrobić kopertę z kartki A4?
Podsumowując umieszczenie znaczka na kopercie w odpowiedniej pozycji oraz dokładne zaadresowanie koperty mogą wpłynąć na profesjonalny i formalny wygląd korespondencji. W przypadku, gdy koperta jest przeznaczona dla instytucji, ważne jest umieszczenie pełnych danych adresowych, włączając w to nazwę instytucji, pełny adres i kod pocztowy. Jeśli wysyłasz korespondencję do osoby prywatnej, wystarczy umieścić jej imię i nazwisko, adres oraz kod pocztowy. Dbałość o umieszczenie tradycyjnego znaczka i odpowiednio zaadresowane koperty jest istotna szczególnie w sytuacjach biznesowych, oficjalnych sprawach i innych formalnych korespondencjach. Jest to prosty sposób, aby podkreślić dbałość o szczegóły oraz zwiększyć profesjonalizm i formalność całej korespondencji. Umieszczenie znaczka pocztowego na kopercie to ważny element procesu nadawania listu, który może wpłynąć na to, czy korespondencja dotrze bezproblemowo do adresata. Koperty standardowe, koperty kurierskie czy też koperty bąbelkowe oraz etykiety wysyłkowe możesz zamówić w sklepie internetowym Ofix.pl.